Zaev i uron fitoren Micotakisit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i ka uruar fitoren kryeministrit të sapozgjedhur grek Kirijakos Micotakis.

Marketing

“Zhvilluam bisedë telefonike me zotëri Micotakisin, kryetar i Demokracisë së Re dhe kryeministër i ri i fqinjit tonë, Greqisë. E urova për fitoren e zgjedhjeve i dëshirova prosperitet Greqisë dhe populllit të tij. Shprehëm shpresë për bashkëpunim të mëtejshëm midis Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë. – shkruan mes tjerash Zaev në rrjetin social Facebook.