Zyrtare: Kevin De Bruyne merr shiritin e kapitenit

Belgjika ka bërë të ditur se mesfushori i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne do të jetë kapiteni i ri i Belgjikës.

Marketing

Një nga detyrat e para të trajnerit të ri Domenico Tedesco, ishte emërimi i një kapiteni të ri pas pensionimit të Eden Hazard.

Dhe ai ka zgjedhur De Bruynen që ti besoj këtë post në skuadër.

Ndërsa është konfirmuar se Romelu Lukaku dhe Thibaut Courtois do të shërbejnë si zëvendës kapiten.

Marketing