Arrihet marrëveshja për emrin?

Raportohet se ministrat për Punë të Jashtme, Nikos Kocias dhe Nikolla Dimitrov kanë arritur një pajtim për një zgjidhje të mundshme të çështjes së emrit.

Marketing

Në takimin e mbajtur në Bruksel, ku Këshilli i BE-së, (KiE) sot do të diskutohet rreth çështjes së emrit të Maqedonisë, është arritur deri te ky çast i shumëpritur, bën të ditur korrespondenti i agjencisë MIA.

Mediat greke raportojnë se biseda telefonike ka patur edhe ndërmjet kryeministrave Aleksis Cipras e Zoran Zaev, që mund të pasojë me telefonata tjera, apo edhe me një takim të ri të të dy kryeministrave.

Marketing