Burns: Me Maqedoninë e Veriut në NATO marrëdhëniet tona do të forcohen edhe më shumë

Ambasadorja e re e SHBA-ve në Maqedoninë e Veriut, Kejt Burns sot ka dorëzuar letrat e akredituara të Presidentit Stevo Pendarovski me çka edhe zyrtarisht ka filluar funksionin e saj.

Marketing

Më vjen mirë të filloj detyrën time në këtë periudhë vendimtare midis vendeve tona. Me padurim pres, deri në fund të vitit, të mirëpresim Maqedoninë e Veriut si vendi i 30-të në Aleancën Veriatlantike. Si bashkëpunëtorë, marrëdhëniet e tona do të forcohen, me betimin tonë për paqe, siguri dhe përparim në rajon dhe më gjëra, ka thënë ambasadorja e re Burns.