Gazetari që u arrestua publikisht kërcënoi ambasadorin amerikan në Maqedoni (VIDEO)

Gazetari i portalit InfoMak i cili është prangosur nga policia gjatë protestave të mbrëmshme para Parlamentit, para se të arrestoheshte ka bërë thirrje për luftë dhe publikisht ka adresuar kërcnime deri të ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Xhejs Bejli.

Marketing

Ai është arrestuar dhe dërguar për bisedë informative në stacionin policor në Autokomandë dhe më pas është liruar. Zhurnal.mk