Ja kush do ta arrestoj Nikolla Gruevskin, flet Shaqiri?!

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha ka komentuar ngjarjet e fundit dhe lajmet për arrestimim e Gruevskit, njofton agjencia e lajmeve INA.

Marketing

Sipas tij, deshtimi i arrestimit te Nikolla Gruevskit ka dy variante.

“Jo seriozitet i policisë. O nuk kanë policë guximtar për t’i dal ballë Gruevskit. Si po duket nuk kanë guxim ta arestojnë. Ditët në vijim do te shohim nëse Ministri Oliver S. nëse i lëshon arrest ndërkombëtarë, dmth se pret të dal jashtë shtetit që të kapet nga policë të shteteve tjera”, është shprehur ai.