Kështu do të jet Moti

Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira të vogla ndërsa në pjesët perëndimore me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale në vend të ulet në intervalin minus dy deri në pesë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 20 deri në 26 gradë.

Marketing

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë mesatare nga drejtimi juglindore. Temperatura do të lëvizë prej një deri në 24 gradë Celsius.

Nën ndikimin e rrymimit jugor vijon periudhë e motit të ngrohtë me erë mesatare, përkohësisht e përforcuar juglindore. Temperatura e ajrit do të jetë nën mesataren për këtë periudhë të vitit. Nga e hëna do të këtë rritje të vranësirave me reshje lokale të shiut, posaçërisht të martën.

Marketing