Moti sot me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri në 34 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 34 gradë.

Marketing

UV=8

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsiusë.