Në moshën 91 vjeçare, ndërron jetë shkrimtari Neil Simon

Fituesi i çmimit Pulitzer, Neil Simon ka vdekur në moshën 91 vjeçare.

Marketing

Neil Simon, dramaturg dhe skenarist, njihet për komeditë “The Odd Couple”, “Barefoot in the Park”, “The Sunshine Boys” dhe “Brighton Beach Memorials”, shkruan CNN.

Të gjitha këto vepra artistike e bëjnë atë si shkrimtarin më të suksesshëm në historinë amerikane.

Neil ka vdekur në moshën 91 vjeçare, shkaku i vdekjes sipas Bill Evans, lidhet me pneumoni.

Neil Simons vdiq të dielën rreth orës 1 pas mesnatës, në spitalin e Nju Jorkut, duke lënë pas një karrierë të ndritur prej shkrimtari.

Marketing