Një ditë para protestës, PD nuk humb kohë dhe bën lëvizjen që nuk pritej

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës së bashkuar, e cila është planifikuar për t’u mbajtur nesër në orën 20:00 para godinës së Kryeministrisë.

Marketing

Me një shënim në Facebook, ish-lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, thotë se po vjen cunami tmerrues dhe gjigant kundër kryeministrit Edi Rama.

Ai nuk harron të ftojë edhe qytetarët që t’i bashkohet marshimit opozitar nesër në kryeqytet me thirrjet “Rama Ik”.

Postimi i plotw i Berishws pa ndërhyrje:

Cunami gjigand i papare dhe tmerrues i varrmihesit te pluralizmit Edvin Kristaq Hajdutit.

Neser ne ora 20:00 te gjithe se bashku ne Tirane.

Rama ik! Fitore!.