Një tifoz i Leicesterit hynë në fushë dhe godet me grusht lojtarin e Nottinhgam Forest gjatë festës së golit

Një tifoz është tërhequr zvarrë nga fusha nga rojet e sigurisë.

E tëra ndodhi kur tifozi, hyri në fushë dhe goditi futbollistin e Nottinhgam Forest, Keinan Davis derisa festonin golin e tretë.

Djemtë e Steve Cooper kaluan në një epërsi shokuese 3-0 kundër rivalëve të Midlands, Leicester, falë golave ​​në pjesën e parë të Philip Zinckernagel, Brennan Johnson dhe Joe Worrall.

Kelechi Iheanacho shënoi një gol për skuadrën e Brendan Rodgers në pjesën e dytë pas një gabimi nga portieri i Forestit, Brice Samba.

Megjithatë, ndeshja nga fundi në fund u dëmtua nga një incident i papëlqyeshëm kur një tifoz hyri në fushë për të goditur me grusht Davis, derisa lojtarët e tjerë vazhdonin të festonin.