Plani madhështor i Real Madrid për merkaton e ardhshme

Skuadra e Real Madrid duket se ka gati planin për merkaton e janarit.

Marketing

“Mbretërit” synojnë të kryejnë tri transferime, në tri pozita , shkruan “Marca”.

Ata po vëzhgojnë një qendër mbrojtës, një mesfushor dhe një sulmues, të cilët duan ti shohin në “Santiago Bernabeu” qysh në janar.

“Los Blancos” kanë pasur një start tepër të vështirë në fillim sezonin 2018/19 dhe po shikojnë përpara që të përmirësojnë skuadrën, porsa të hapet afati kalimtarë.

Braziliani Rodrygo dhe Exequiel Palacios nuk do të mbërrijnë në Madrid deri verën e ardhshme, kështu që madrilenët po shohin për opsione të tjera.