Pogba pranon pagë më të vogël për t’u transferuar në Real

Ylli i Manchester United, Paul Pogba është gati të pranojë një pagë më të vogël vetëm që të transferohet në “Santiago Bernabeu”.

Marketing

Ylli i Manchester United, Paul Pogba është gati të pranojë një pagë më të vogël vetëm që të transferohet në “Santiago Bernabeu”.

Fituesi i Kupës së Botës kërkon largimin dhe klub tjetër pos Realit është edhe Juventusi.
Të dy Pogba dhe agjenti i tij, Mino Raiola kanë thënë se dëshirojnë largimin.

26-vjeçarit do t’i zvogëlohet vlera deri në 15 milionë euro.
Vlera e tij do ta vendos francezin në të njëjtën vlerë me kapitenin Sergio Ramos.

Të dy klubet akoma nuk kanë pranuar për transferimin e Pogbas dhe United po mundohet që ta mbajë lojtarin e tyre.