Roma – Liverpool, formacionet e super ndeshjes në Olimpico

Roma dhe Liverpool ndeshen sonte në Stadio Olimpico.

Marketing

Roma pret Liverpoolin në Stadio Olimpico në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

‘Goal’ ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave.

ROMA (4-3-3): Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Pellegrini, De Rossi, Nainggolan; Schick, Dzeko, El Shaarawy.

LIVERPOOL (4-3-3): Karius; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Wijnaldum, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Manè.