Ballina Lajme Kosovë Vdes ish-komandanti i UÇK’së

Vdes ish-komandanti i UÇK’së

Ka vdekur ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Imeri.

Marketing
Imeri gjatë luftës ishte Komandant i Batalionit IV, të Brigadës 141, Zona Operative e Shalës.

Lajmi për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët dhe bashkëluftëtarët e Imerit.

Derisa, kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka dërguar telegram ngushëllimi për vdekjen e Gani Imerit.

Shkrimi i plotë nga Ferit Idrizi:

TELEGRAM NGUSHËLLIMI

E nderuara familja Imeri,

Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta e Gani Imerit, Komandant i Batalionit IV, të Brigadës 141, Zona Operative e Shalës e UÇK-së. Ai ishte shembull i një luftëtari në Luftën e UÇK-së, i një humanisti dhe udhëheqësi të palodhshëm në shërbim të qytetarëve dhe të atdheut.

E nderuara familje Imeri, duke bashkëndjerë dhimbjen me juve, ju shpreh ngushëllime të thella për ndarjen nga jeta të Komandantit, Gani Imeri.

Emri i tij la gjurmë në historinë më të re të Kosovës.

Lavdi jetës dhe veprës së Komandantit, Gani Imeri!

Exit mobile version