A u janë ofruar miliona? Ja çka thonë deputetët e VMRO-së (Video)

Sekretari i përgjithshëm i VMRO DPNE-së, Igor Janushev në pres konferencnë e sontme ka deklaruar se po ndodhin presione të papërshkruara ndaj partisë së tij dhe deputetëve të tyre.

Marketing

“Sot po ndodhin kërcënime dhe presione ndaj VMRO DPMNE.

Sot tentohet të blihen vota nga deputetët e VMRO-së. Një deputeti iu janë ofruar 1 milion euro, një tjetri 2 milionë euro, kurse një tjetri 250 mijë euro. Të gjitha këto para nuk janë pranuar”, tha Janushev.
Ja si përgjigjen vetë deputetët e VMRO-së për këtë:

ТВ21 ги праша пратениците на ВМРО ДПМНЕ за нудењето пари, ниту еден не ги потврди исказите на Јанушев#TV21 pyeti deputetët e VMRO DPMNE-së se a u janë ofruar para, asnjëri nuk i konfirmoi pohimet e sekretarit gjeneral

Publiée par TV21 sur Vendredi 19 octobre 2018

Marketing