Afganistan, vritet një ushtar i NATO-s

Një ushtar i huaj është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me armë këtë të hënë në një takim të sigurisë së lartë. “Raportet e para tregojnë për një sulm që është kryer nga një anëtar i forcave ushtarake të Afganistanit”, thuhet në deklaratën e publikuar zyrtarisht nga NATO.

Marketing

Gjithashtu bëhet e ditur se kanë nisur hetimet për shkaqet e sulmit me armë.

Marketing