Bayerni shkarkon Kahnin dhe Salihamidzicin

Bayern Munich ka marrë masa drastike menjëherë pasi e fitoi titullin e kampionit në Gjermani.

Ekipi bavarez ka shkarkuar me efekt të menjëhershëm Oliver Kahnin dhe Hasan Salihamidzicin nga pozitat e tyre drejtuese në klub.

Jan-Christian Dreesen do të marrë pozitën e drejtorit, kurse pasuesi i Salihamidzicit nuk ësht caktuar ende.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1662496695194726404?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1662496695194726404%7Ctwgr%5E965c20a0e09a9bebc2dfdf4aa222acda1925322a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fzyrtare-bayerni-shkarkon-kahnin-dhe-salihamidzicin%2F