Chelsea i kthehet fitores, triumfon ndaj Aston Villas

Chelsea ka fituar ndaj Aston Villas me rezultat të pastër 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Ligën Premier.

Blutë kanë vazhduar serinë pozitive pa humbje në kampionat, duke arritur edhe fitoren e tretë nga katër ndeshje.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë thuajse të barabartë, por me vendasit që bërë dallimin duke shënuar një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 15-të dhe ishte Romelu Lukaku, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Mateo Kovacic. https://mobile.twitter.com/ChelseaFC/status/1436740730932838410?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1436740730932838410%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fchelsea-kthehet-fitores-triumfon-ndaj-aston-villas%2F