Çka nëse Ahmeti i përjashton nga partia? – Ja si përgjigjet Izet Mexhiti

Duke komentuar deklaratat e Ali Ahmetit në tubimin e BDI-së në Çair, Izet Mexhiti thotë se ka pasur zëra edhe për përjashtimin e të pakënaqurve nga partia.

Marketing

“Mund edhe të na përjashtojë. Kishte edhe zëra se në tubimin e sontëm do të na përjashtojë në mënyrë publike. Por neve do të deklarohemi atëherë kur do të merret vendimi. Tash për tash ne kërkojmë që të rikthehet debati aty ku duhet”, tha Mexhiti.

Megjithatë, Mexhiti shprehet skeptik për përjashtimin e mundshëm të tyre sepse kjo, sipas tij nuk ka ndodhur asnjëherë në BDI, përcjell Klan Macedonia.

Nga këlto 22 vite nuk di të ketë përjashtuar dikë. Nëse do të ndodhë atëherë do të jetë një sihariq, risi brenda BDI-së dhe do të demonstrojeë edhe një herë se BDI ka ndryshuar, nuk është ajo e të kaluarës. Prandaj nuk e besoj këtë. Ne do të vazhdojmë luftën tonë ta bëjmë me argumente”, deklaroi Izet Mexhiti në emisionin në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimi. /KlanMacedonia

Marketing