Interi siguron zyrtarisht Champions Legue

Interi ka siguruar zyrtarisht Champions League për sezonin e ardhshëm.

Zikaltërit kanë mposhtur 3-2 Atalantën në javën e parafundit të Serie A, duke u ngjitur përkohësisht në vendin e 2 me 69 pikë.

Sa i përket ndeshjes, për vendasit realizuan Lukaku 1′ Barrela 3′ dhe Martinez 77′, ndërsa Pasalic 36′ kishte ngushtuar shifrat. Në fund Onana realizoi autogol.

Në ndeshjen e fundit, Interi përballet me Torinon.