Izmir, 19 të vdekur pas rrokullisjes së një kamionete me migrantë

19 persona kanë humbur jetën, përfshirë edhe fëmijë, pasi një kamionetë që po barte emigrantë është rrokullisur nga rrugë në Izmir të Turqisë.

Marketing

Kamioneta është përplasur për anësoreve dhe ka rënë në një kanal rreth 20 metra lartësi, shkruan BBC.

Kombësia e viktimave nuk është bërë e ditur.
Edhe dje në Greqi 11 veta dje kanë ndërruar jetë pas një makinë shpërtheu në flakë pas përplasjes.

Marketing