Moti sot

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 1 deri 9 gradë ndërsa ajo e ditës prej 17 deri 22 gradë Celsius.

Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 9 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 23 gradë Celsius.