Mustafi jep shenja largimi pasi e fshin nga Instagrami “Lojtar i Arsenalit”

Shkodran Mustafi ka rritur edhe më shumë spekulimet për një largim të mundshëm nga Arsenali këtë verë.

Marketing

Mbrojtësi shqiptar ka çmendur fansat me ndryshimin e fotos së profilit në Instagram dhe e fshiu “Lojtar i Arsenalit” nga të dhënat në Instagram.

Ai e ndërroi foton me fanellë të Arsenalit me një të përditshme, ndërsa aty ku ka shkruar “Lojtar i Arsenalit”, shkroi me emoji “Back on top”.

Lidhur me këtë veprim të Mustafit kanë reaguar nga gëzimi fansat e “Topçinjve”, simpatinë e të cilëve duket se kurrë nuk e kishte mbrojtësi shqiptar.

“Lajm i mirë, ndoshta do të shkojë te Ajax”, “Lamtumirë, s’kishim nevojë për ty, një ndër lojtarët më të dobët që ka pas Arsenali”, “Po ndodh!!! Ju lutem Arsenal, kryejeni më këtë punë”, ishin disa nga komentet e shumta të tifozëve në “Twitter”.

28-vjeçari është pjesë e Arsenalit që nga viti 2016. Ai ka bërë 112 paraqitje me “Topçinjtë” dhe ka shënuar 8 gola.

The Sun – Arsenal

@SunArsenal

Shkodran Mustafi gives Arsenal fans hope as flop defender hints at transfer away on social media https://www.thesun.co.uk/sport/football/9456126/shkodran-mustafi-arsenal-transfer-social-media/ 

Shkodran Mustafi gives Arsenal fans hope as flop defender hints at transfer away on social media

SHKODRAN MUSTAFI dropped a huge hint on social media that he is set to leave the Gunners this summer. The defender sent fans wild when he changed his profile picture and removed “Player for A…

thesun.co.uk

See The Sun – Arsenal’s other Tweets

Mirror Football

@MirrorFootball

Shkodran Mustafi teases Arsenal transfer exit with latest social media act https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/shkodran-mustafi-teases-arsenal-transfer-17485171 

See Mirror Football’s other Tweets