Ngjarja në Bularat, Idrizi: Shteti shqiptar në Jug ka rënë…

Kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, në një lidhje në emisionin të “Pa ekspozuarit” në News 24, ka thënë se ajo që ndodh sot në Bularat ishte një shfaqe e shëmtuar.

Marketing

Ndër të tjera, Idrizi shtoi se në Gjirokastër sot nuk ishte vetëm një deputet grek, por ishin 7 të tillë.

“Jemi në kushtet e qarta të mungesës së reciprocitetit. Kemi parë një dhunim të identitet kombëtar. Kanë qenë 5 deputet dhe 2 euro deputete të Agimit të Artë. Ne sot pamë që shteti shqiptar kishte rënë, ishte inekzisten, pamë një shfaqe të turpshme, nacionalizëm të sëmurë. Nuk po kuptonim se ku ndodhte kjo ngjarjen ë Greqi apo në Shqipëri”, tha Idrizi.