Zjarrfikësit kapen duke xhiruar porno në vendin e punës

Dy zjarrfikës në Ohio janë pezulluar nga puna, pasi dyshohet se kanë xhiruar video pornografike në vendin e punës.

Marketing

Zyrtarët e Akron thonë se Arthur Dean dhe Deann Eller janë vendosur me leje administrative, ndërsa ka nisur hetimi për këtë çështje

Shefi i zjarrfikësve Clarence Tucker thotë se dikush i ka treguar për aktet e zjarrfikësve që dyshohen të jenë kryer në pronë të institucionit. Zjarrfikësi e raportoi atë te mbikëqyrësi i tij, i cili më pas i tha shefit.

Tucker dhe kryebashkiaku Dan Horrigan thanë në një deklaratë të përbashkët se Dean dhe Eller nuk punonin në të njëjtën stacion të fikjes së zjarrit, por ishin të njohur të ishin në një marrëdhënie afatgjatë.