Këto janë temperaturat e motit për sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa në disa vende do të ketë edhe vranësira.

Marketing

Pasdite në pjesën jugore do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, ndërsa do të fryejë edhe erë veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri 15 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 35 gradë.

Gjatë ditëve në vijim moti do të stabilizohet dhe do të jetë më i ngrohtë.